BŁĘDY W DZIAŁALNOŚCI,

KTÓRE SPRAWIŁY, ŻE NIEMAL STRACIŁAM FIRMĘ

Mówi się, że jak człowiek nie popełnia błędów, to nic się w jego życiu nie zmienia. Dla mnie błąd to lekcja, która uczy nas i pokazuje drogę, którą nie powinniśmy podążać. Dlatego warto też czerpać z błędów innych. I o takich właśnie błędach, które sprawiły, że nieomal musiałam zamknąć firmę, opowiem Ci w dzisiejszym odcinku podcastu. Zapraszam serdecznie:

Jeśli wolisz, zanim posłuchasz podcastu, wiedzieć, o czym będzie, specjalnie dla Ciebie streszczenie i link do drugiego tekstu na ten temat poniżej 🙂

Dlaczego popełniamy błędy?

Błędy Pretty Well Done

Ten odcinek będzie ponownie odcinkiem nagranym solowo, choć forma wywiadu bardzo mi się spodobała. Takich podcastów będzie na pewno więcej. Dziś natomiast opowiem Ci o naprawdę istotnych rzeczach, o których przedsiębiorcy mówią niestety rzadko i niechętnie. Ciężko jest się bowiem przyznać do tego, że niewiedza może doprowadzić do bankructwa. A tak właśnie było u mnie…

Jakiś czas temu opisałam tę historię na blogu. Możesz przeczytać ten wpis tutaj. W dzisiejszym podcaście znajdziesz uzupełnienie, wnioski i rozszerzenie tej opowieści. Niech z jednej strony będzie ona dla Ciebie przestrogą, z drugiej zaś inspiracją do tego, żeby nigdy się nie poddawać.

Z tego podcastu dowiesz się również:

  • Dlaczego na początku człowiek nie myśli o tym, że coś może się nie udać (i dobrze!).
  • Dlaczego jeśli chcesz robić to, co kochasz, to to… nie wystarczy.
  • Co tak naprawdę powinno się liczyć na starcie (opowiadała też o tym Małgosia Wardaszka-Deręgowska w poprzednim odcinku podcastu).
  • Jak to się stało, że w ogóle wpadłam na pomysł założenia firmy.
  • Dlaczego ten pomysł nie wypalił, tak jak to sobie wyobrażałam.
  • Jakie największe błędy popełniłam na starcie i w trakcie prowadzenia działalności.
  • Do czego mnie to doprowadziło i jakie wyciągnęłam wnioski.
  • Dlaczego musiałam wrócić na etat z podkulonym ogonem.
  • Ile czasu zajęło mi ponowne stanięcie na przedsiębiorcze nogi.
  • Czego musiałam się nauczyć.

Uff, sporo tych punktów się zebrało :). Jednak zapewniam Cię, że warto wysłuchać tego podcastu, by zrozumieć, że nie zawsze początki są usłane różami. Że nie zawsze to jest tak, że wszystko się udaje od razu. Ale przede wszystkim dlatego, że zrozumieć, że nawet jak coś pójdzie nie po naszej myśli, nie powinniśmy się poddawać. Tylko wyciągnąć wnioski i działać dalej.

Zachęcam Cię w tym odcinku również do zadawania pytań (również w grupie Blaski i cienie Wirtualnej Asysty), szukania odpowiedzi oraz… konsultacji ze mną, jeśli czujesz taką potrzebę :).

Konsultacje Pretty Well Done Karolina Brzuchalska

Dziękuję Ci, że poświęciłaś swój czas na przeczytanie i/lub przesłuchanie tego tekstu. Jeśli interesuje Cię praca Wirtualnej Asystentki, praca na freelansie, skuteczny home office i skalowanie biznesu – pozostańmy w kontakcie:

Polub mój fanpage na FB

Obserwuj mój profil na Instagramie

I na LinkedIn też 🙂

Zawsze też możesz do mnie napisać, jeśli masz jakieś pytanie >> KLIKAJĄC TUTAJ

Karolina