Rzuciła pracę i co dalej? O blaskach, cieniach i trudnych decyzjach, związanych z prowadzeniem własnej firmy rozmawiam dziś z Agnieszką Papaj-Żołyńską, dziennikarką, tłumaczką języka rosyjskiego, freelancerką. Co sprawiło, że zdecydowała się porzucić stabilny etat i zostać kobietą przedsiębiorczą. I jak ta decyzja wpłynęła na jej karierę.

Wolisz słuchać niż czytać? Zapraszam…

Decyzja o odejściu z etatu, na którym pracowało się długie lata, i rzuceniu się w niepewne objęcia przedsiębiorczości z pewnością nie jest tą najłatwiejszą, a jednak wiele kobiet decyduje się na zmianę. Powody są przeróżne. Jedne osoby bardzo pragną zawodowej wolności, inne czują, że etat ogranicza je w rozwoju, jeszcze inne… robią to dla dzieci. Dziś moim gościem jest Agnieszka Papaj-Żołyńska, która decyzję o zmianie podjęła po… zresztą, posłuchaj sama.

Poprosiłam Agnieszkę, by opowiedziała mi o krokach, które doprowadziły ją do rzucenia etatu (można by rzec „w diabły”, ale to wcale nie było tak. W tym podcaście znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:

1. Kim jest i co robi obecnie Agnieszka.

2. Czy dwa, bardzo dobre kierunki studiów, gwarantują pewny etat?

3. Jak wygląda praca na etacie, kiedy robisz coś zupełnie niezwiązanego ze swoim zawodem.

4. Jakie czynniki skłoniły Agnieszkę do zmiany ścieżki zawodowej.

5. Czy po latach pracy na etacie trudno jest odnaleźć się w roli kobiety przedsiębiorczej.

6. Prowadzenie firmy online jest specyficzne — co sprawiło Agnieszce największą trudność.

7. Jakie są wady i zalety pracy na swoim.

8. Czego Agnieszka żałuje w swojej decyzji.

Kobiece biznesy

Tym podcastem rozpoczynam serię, do której chciałabym zapraszać kobiety przedsiębiorcze, które po latach pracy na etacie, postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. Chciałabym pokazać Ci, że zmiana zawodowa jest możliwa, nawet jeśli słyszysz od innych, że się nie nadajesz, że pewna praca to tylko u kogoś i że zarabianie pieniędzy jest złe.

Moimi rozmówczyniami będą dziewczyny, kobiety, które nie zdecydowały się na prowadzenie własnej firmy zaraz po studiach. Wręcz przeciwnie, przez lata (czasem nawet kilkanaście lat) pracowały dla kogoś i wcale nie było im łatwo podjąć decyzji o zmianie. Kobiety takie jak Ty czy ja, które chciały sięgnąć po więcej.


Dziękuję Ci, że poświęciłaś swój czas na przeczytanie i/lub przesłuchanie tego tekstu. Jeśli interesuje Cię praca Wirtualnej Asystentki, praca na freelansie, skuteczny home office i skalowanie biznesu – pozostańmy w kontakcie:

Strona KarolinaBrzuchalska.pl

Polub mój fanpage na FB

Obserwuj mój profil na Instagramie

I na LinkedIn też

Bardzo polecam Ci też moje podcasty: Co we freelansie piszczy, Jak dobrze zacząć oraz Freelance bez cenzury.

Zawsze też możesz do mnie napisać, jeśli masz jakieś pytanie >> KLIKAJĄC TUTAJ

Karolina