Firma zaczyna się w głowie. I nie mam tu na myśli jedynie pomysłu na własną działalność. To, co myślisz o sobie, swoich umiejętnościach, czy jesteś dla siebie dobra, determinuje, dokąd zajdziesz. Rozmawiam o tym z moim dzisiejszym gościem Kasią Krasucką, motywującym nauczycielem języków obcych. Kasia na co dzień wspiera też nasze mentalne „ja” i zachęca do wychodzenia ze strefy komfortu. I to wcale nie po to, by osiągać więcej, lecz… Posłuchaj 🙂
Wolisz słuchać niż czytać? Wersję audio znajdziesz tutaj:
Historia Kasi jest trochę jak z bajki. Mieszka niedaleko Legolandu, a to w końcu zobowiązuje 🙂 Zanim jednak dotarła do miejsca, w którym jest, przeszła długą drogę. Długie lata pracowała jako tłumacz i nauczyciel języka w Anglii, by porzucić wszystko dla… języka duńskiego, którego nauczyła się w rok! Dziś sama pokazuje, że jeśli naprawdę nam na czymś zależy, nie ma żadnych granic. Jednak to, co bardzo podkreśla to dobre życie w zgodzie z samym sobą.
Jak czerpać radość z tego, co robisz na co dzień? Posłuchaj.
Poniżej znajdziesz niektóre pytania, które zadałam Kasi:
- Kasiu, witam Cię bardzo serdecznie w moim podcaście. Dziękuję, że zgodziłaś się przyjąć zaproszenie. Zanim jednak przejdę do pytań, mam prośbę, byś przedstawiła się naszym słuchaczom i słuchaczkom. Nikt tego nie zrobi lepiej niż Ty.
- W intro do tego podcastu opowiadałam o tym, że Twoja historia jest trochę jak z bajki. Przez lata mieszkałaś w Londynie, teraz spotkać Cię można w Danii. Jak to się wszystko zaczęło?
- Czym dokładnie się dziś zajmujesz?
- Poznałyśmy się w programie SOMBA, online MBA naszej wspólnej mentorki, Sigrun. A skoro tak jest, to znaczy, że również pracujesz online. Czy trudno Ci było przejść na pracę „w sieci”.
- Jakie było Twoje największe wyzwanie zawodowe i życiowe, kiedy pojechałaś do Danii.
- Oprócz tego, że jesteś motywującym nauczycielem języka, rozwijasz swój drugi projekt, który dla mnie osobiście jest niezmiernie ciekawy. Opowiesz nam o nim kilka słów?
- Mindset… jak ważny jest, kiedy prowadzimy firmę.
- Jak uwierzyć w siebie i swoje możliwości?
- Jedna rada, którą dałabyś kobietom, które chcą działać i prowadzić własną firmę w sieci.
Chcesz wiedzieć więcej o Kasi lub posłuchać jej lekcji duńskiego? Zaglądaj na jej stronę www.kasiakrasucka.com oraz na kanał Kasi na YouTube.
Kobiece biznesy
To kolejny odcinek nowej serii podcastu „Co we freelansie piszczy – Kobiece biznesy”. Przedstawiam w nim sylwetki kobiet, które po latach pracy na etacie, postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. Chciałabym pokazać Ci, że zmiana zawodowa jest możliwa, nawet jeśli słyszysz od innych, że się nie nadajesz, że pewna praca to tylko u kogoś i że zarabianie pieniędzy jest złe.
Moimi rozmówczyniami będą dziewczyny, kobiety, które nie zdecydowały się na prowadzenie własnej firmy zaraz po studiach. Wręcz przeciwnie, przez lata (czasem nawet kilkanaście lat) pracowały dla kogoś i wcale nie było im łatwo podjąć decyzji o zmianie. Kobiety takie jak Ty czy ja, które chciały sięgnąć po więcej.
Pierwszego wywiadu — z Agnieszką Papaj-Żołyńską — możesz posłuchać tutaj >> Czy łatwo jest porzucić etat?
Drugim moim gościem była Sandra Martynów — Wywiadu z nią posłuchasz tutaj >> Finansowe aspekty przejścia na własną działalność.
Do trzeciej rozmowy zaprosiłam Kaśkę Żbikowską, która opowiedziała nam, jak to jest rzucić etat po 15 latach.
Dziękuję Ci, że poświęciłaś swój czas na przeczytanie i/lub przesłuchanie tego tekstu. Jeśli interesuje Cię praca Wirtualnej Asystentki, praca na freelansie, skuteczny home office i skalowanie biznesu – pozostańmy w kontakcie:
Polub mój fanpage na FB
Obserwuj mój profil na Instagramie
Bardzo polecam Ci też moje podcasty: Co we freelansie piszczy, Jak dobrze zacząć oraz Freelance bez cenzury.
Zawsze też możesz do mnie napisać, jeśli masz jakieś pytanie >> KLIKAJĄC TUTAJ
Karolina