Powiedzieć, że łączenie etatu z prowadzeniem własnej firmy jest zajęciem wymagającym, to jak nie powiedzieć nic. Z jednej strony osiem godzin pracy dla kogoś, z drugiej własna działalność, która też przecież wymaga uwagi, jeśli ma stać się głównym źródłem utrzymania. W zasadzie na nic innego nie powinno starczać czasu. A jednak moja dzisiejsza rozmówczyni, Kaśka Żbikowska, udowadnia, że da się połączyć te dwa ogromne „projekty” i działać tak latami. Z Kasią rozmawiam o trudnych wyborach, decyzjach, projektach oraz o tym, czy etat ogranicza osoby kreatywne. Zapraszam serdecznie.

Wolisz słuchać niż czytać? Wersję audio znajdziesz tutaj:

Co musi się wydarzyć, by po latach łączenia etatu z prowadzeniem własnej — całkiem nieźle prosperującej firmy — zdecydować się na tak radykalną zmianę, jak postawienie wszystkiego na jedną kartę. Czy trudno jest latami łączyć dwa zawodowe życia i czy to się… opłaca? Czy nie przychodzi taki moment, że prowadząc „podwójne” życie, mamy już kompletnie dość? Zapraszam Cię bardzo do posłuchania tej rozmowy, zwłaszcza jeśli przymierzasz się do zmiany zawodowej.

Jeśli chcesz bliżej poznać Kaśkę i zobaczyć projekt, o którym opowiadała w podcaście, zaglądaj na stronę Digital Girls 🙂

Poniżej znajdziesz niektóre pytania, które zadałam Kaśce:

  1. Kim jest Kaśka i gdzie można ją znaleźć w sieci?
  2. Jak zaczęła się Twoja kariera zawodowa? Czy już po studiach wiedziałaś, że chcesz mieć firmę?
  3. Jesteś kreatywną duszą, czy etat Cię nie ograniczał?
  4. Dlaczego założyłaś firmę?
  5. Przez wiele lat łączyłaś pracę na swoim z etatem — na pewno nie było łatwo. Jakie widzisz korzyści takiego rozwiązania?
  6. A jednak po latach zdecydowałaś odejść z etatu. Co wpłynęło na Twoją decyzję?
  7. Przechodząc na swoje, wiedziałaś, jak wygląda prowadzenie własnej firmy, czy mimo wszystko było coś, co Cię zaskoczyło?
  8. Czym praca na swoim różni się od tej etatowej?
  9. Kiedy Twoim zdaniem jest ten moment, gdy powinno się podjąć decyzję o zmianie?
  10. Jedna rada, którą dałabyś osobom, które się wahają? 😉

Kobiece biznesy

To kolejny odcinek nowej serii podcastu „Co we freelansie piszczy – Kobiece biznesy”. Przedstawiam w nim sylwetki kobiet, które po latach pracy na etacie, postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. Chciałabym pokazać Ci, że zmiana zawodowa jest możliwa, nawet jeśli słyszysz od innych, że się nie nadajesz, że pewna praca to tylko u kogoś i że zarabianie pieniędzy jest złe.

Moimi rozmówczyniami będą dziewczyny, kobiety, które nie zdecydowały się na prowadzenie własnej firmy zaraz po studiach. Wręcz przeciwnie, przez lata (czasem nawet kilkanaście lat) pracowały dla kogoś i wcale nie było im łatwo podjąć decyzji o zmianie. Kobiety takie jak Ty czy ja, które chciały sięgnąć po więcej.

Pierwszego wywiadu — z Agnieszką Papaj-Żołyńską — możesz posłuchać tutaj >> Czy łatwo jest porzucić etat?
Drugim moim gościem była Sandra Martynów — Wywiadu z nią posłuchasz tutaj >> Finansowe aspekty przejścia na własną działalność.

 


Dziękuję Ci, że poświęciłaś swój czas na przeczytanie i/lub przesłuchanie tego tekstu. Jeśli interesuje Cię praca Wirtualnej Asystentki, praca na freelansie, skuteczny home office i skalowanie biznesu – pozostańmy w kontakcie:

Strona KarolinaBrzuchalska.pl

Polub mój fanpage na FB

Obserwuj mój profil na Instagramie

I na LinkedIn też 🙂

Bardzo polecam Ci też moje podcasty: Co we freelansie piszczy, Jak dobrze zacząć oraz Freelance bez cenzury.

Zawsze też możesz do mnie napisać, jeśli masz jakieś pytanie >> KLIKAJĄC TUTAJ

Karolina