2021 rok to rok nowych projektów i nowych wyzwań. Jednym z takich projektów jest cykl wywiadów „Jak one to robią?”. Będę w nim rozmawiać z przedsiębiorczymi kobietami, które prowadzą własne firmy, często pracując z domu i… świetnie sobie radzą. Co prawda spora grupa osób nie ma pojęcia, jak to robią, ale ten sekret postaramy się właśnie odkryć 🙂 Jak wygląda to radzenie sobie od kuchni? Z jakimi wyzwaniami mierzą się kobiety, które prowadzą własne firmy? Dlaczego są tak diabelnie skuteczne? O tym właśnie porozmawiam z 12 wspaniałymi. Do pierwszego wywiadu zaprosiłam kobietę-petardę… Ewą Popielarz, redaktorkę, korektorkę, autorkę Akademii Korekty Tekstu. Zapraszam serdecznie!

Wolisz słuchać niż czytać? Wybieraj 🙂

Obserwuję Ewę w sieci od kilku lat i muszę przyznać, że nieodmiennie robi na mnie wrażenie to, ile rzeczy potrafi upchnąć w swojej dobie. Zupełnie tak, jakby miała magiczną moc zatrzymywania czasu i błyskawicznego układania zadań na półkach prowadzonej firmy.

Ten wywiad otwiera oczy na wiele rzeczy. Pokazuje, że warto ufać swojej intuicji, iść trochę pod prąd i niekoniecznie działać tak jak wszyscy. Historia Ewy ucieszy zapewne wiele osób, które nie lubią utartych schematów. Zresztą… sama posłuchaj. Rozmawiamy o pracy, strategii, talentach Gallupa, zamieszaniu zwanym życiem i fakapach, które przydarzają się nam wszystkim.

Jeśli chcesz odwiedzić Ewę, zapraszam Cię do jej miejsc w sieci:

Strona www
Akademia Korekty Tekstu
Grupa „Po drugiej stronie książki”

Niektóre pytania, które zadałam Ewie (choć i tak rozmowa wymknęła się schematom):

  1. Skąd się wzięła Twoja miłość do książek i słowa pisanego?
  2. Dlaczego zdecydowałaś się na taką, a nie inną działalność?
  3. Czy od samego początku wiedziałaś, że chcesz prowadzić własną firmę?
  4. Zanim założyłaś własną firmę, pracowałaś w różnych miejscach, czy trudno Ci było zagościć w online?
  5. Patrząc na Twoje działania w sieci, mam wrażenie, że masz jakiś magiczny eliksir na zatrzymywanie czasu. Prowadzisz dom, własną firmę, masz czwórkę dzieci, gotujesz, pieczesz, nagrywasz podcasty, a od roku prowadzisz własną Akademię. Niech już padnie to pytanie: Jak to robisz?
  6. Jak wygląda Twój dzień?
  7. Trudne momenty… zdarzają się każdemu, jaki był ten najgorszy?
  8. Czy dopada Cię zniechęcenie? Brak motywacji? Jak sobie z tym radzisz?
  9. Zawód korektora wydaje się taki prosty. Zwłaszcza jeśli lubisz czytać 😉 Wiem, że tym pytaniem być może rozczaruję przyszłe korektorki i korektorów, ale wiem, że to jednak jest żmudna praca. Jakimi cechami musi się wykazać przyszły korektor?
  10. Dlaczego zdecydowałaś się założyć Akademię Korekty Tekstu?
  11. Co jest najtrudniejsze w uczeniu dorosłych?
  12. Czy powiedziałabyś sama o sobie kobieta-przedsiębiorcza?
  13. Jedna rada dla osób, które chciałyby prowadzić własną firmę — tak z perspektywy lat. Co powiedziałabyś 10 lat młodszej Ewie?

Jeśli uważasz ten wywiad za wartościowy, podziel się nim z innymi. Niech dobro się niesie.

Jeśli natomiast rozważasz zmianę ścieżki zawodowej, zobacz, od czego możesz zacząć.

 


Dziękuję Ci, że poświęciłaś swój czas na przeczytanie i/lub przesłuchanie tego tekstu. Jeśli interesuje Cię praca Wirtualnej Asystentki, praca na freelansie, skuteczny home office i skalowanie biznesu – pozostańmy w kontakcie:

Strona KarolinaBrzuchalska.pl

Polub mój fanpage na FB

Obserwuj mój profil na Instagramie

I na LinkedIn też 

Bardzo polecam Ci też moje podcasty: Co we freelansie piszczy, Jak dobrze zacząć oraz Freelance bez cenzury.

Zawsze też możesz do mnie napisać, jeśli masz jakieś pytanie >> KLIKAJĄC TUTAJ

Karolina