W poprzednim odcinku podcastu opowiadałam Ci moją przygodę ze zdaniem „jestem za stara do tej pracy”, które zdarzyło mi się wypowiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej. Jako kobieta w pewnym wieku coraz częściej zastanawiam się nad tym, jak ogromną rolę w naszym biznesowym życiu odgrywa PR i to, jak o sobie myślimy i mówimy. Czy freelancerowi potrzebne jest wsparcie specjalisty ds. PR? Czy kobieta 40+ ma szansę na rynku pracy? Jak powinna się zaprezentować przed innymi, by zakochali się w jej usługach? O tym i wielu innych aspektach kobiecych biznesów rozmawiam dziś z Kingą Fromlewicz. Zapraszam serdecznie.

Wolisz słuchać niż czytać? Wybieraj 🙂

Dziś drugi z cyklu dwunastu wywiadów „Jak ona to robi”, które przeprowadzam z przedsiębiorczymi kobietami, by przybliżyć Ci i nieco oswoić różne aspekty freelancingu i prowadzenia firmy. W poprzednim odcinku rozmawiałam z Ewą Popielarz o zawodzie korektora. Dziś moim gościem jest kobieta-rakieta Kinga Fromlewicz, strateg komunikacji marki, specjalistka ds. PR, a w zasadzie nawet królowa PR, autorka książki „Zostań królową PR”.

Z Kingą rozmawiamy o tym, czy freelancer potrzebuje wsparcia PR-owca, ale też o roli kobiet 40+ na rynku pracy oraz o tym, jak sprawić, by inni widzieli w Tobie specjalistę.

Jeśli chcesz odwiedzić Kingę, zapraszam Cię do jej miejsc w sieci:

Strona www
Książka „Zostań Królową PR”

Niektóre pytania, które zadałam Kindze:

  1. Czy mogłabyś opowiedzieć naszym słuchaczom kilka słów o sobie?
  2. Czym zajmujesz się na co dzień?
  3. Czy od zawsze pracowałaś na swoim?
  4. Wiem, że współpracowałaś przez bardzo długi okres z różnymi firmami. Czy trudno było Ci podjąć decyzję o rozwiązaniu dużej stałej współpracy i przejść na pracę zleceniową.
  5. Oprócz wsparcia PR-owego jesteś też trenerem. Opowiedz nam o tej stronie Twojej działalności. Kogo szkolisz i w jakim zakresie?
  6. Jednym z Twoich flagowych projektów, który zresztą bardzo mówi też do mnie, jest Projekt 40+. Powiesz nam kilka słów o nim? Co stało za jego powstaniem?
  7. Czy kobietom po czterdziestce trudniej jest odnaleźć się na rynku pracy? Mówi się, że stają się one dla rynku przezroczyste. Czy przechodzenie na własną działalność właśnie w tym wieku nie wiąże się też z pewnego rodzaju ryzykiem?
  8. Jak najlepiej „się sprzedać”, kiedy nie masz już 20 lat? Wiele kobiet obawia się, że są już za stare na zmianę. Jak to wyglądało w Twoim przypadku? Nie miałaś obaw?
  9. Jest jeszcze jedna rzecz, którą chciałabym poruszyć, skoro mam przed mikrofonem koleżankę po fachu – specjalistkę od PR-u. Autentyczność w sieci? Czy jest możliwa?
  10. A co z tzw. Inspiracją innymi (budowaniu swojej marki nie na podobieństwo (i kopię!!!) innych. O tym, jaką to PR-owo może krzywdę zrobić i jak się ustrzec pułapki patrzenia na innych.

Jeśli uważasz ten wywiad za wartościowy, podziel się nim z innymi. Niech dobro się niesie.

Jeśli natomiast rozważasz zmianę ścieżki zawodowej, zobacz, od czego możesz zacząć.

 


Dziękuję Ci, że poświęciłaś swój czas na przeczytanie i/lub przesłuchanie tego tekstu. Jeśli interesuje Cię praca Wirtualnej Asystentki, praca na freelansie, skuteczny home office i skalowanie biznesu – pozostańmy w kontakcie:

Strona KarolinaBrzuchalska.pl

Polub mój fanpage na FB

Obserwuj mój profil na Instagramie

I na LinkedIn też 

Bardzo polecam Ci też moje podcasty: Co we freelansie piszczy, Jak dobrze zacząć oraz Freelance bez cenzury.

Zawsze też możesz do mnie napisać, jeśli masz jakieś pytanie >> KLIKAJĄC TUTAJ

Karolina